Nadštandart v gastrosfére ...

Autor: Tomáš Bley | 3.12.2013 o 17:36 | (upravené 11.2.2015 o 9:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  39x

Plánoval som zvýšiť svoj príjem, a preto som sa rozhodol, že si nájdem ešte nejakú brigádu popri zamestnaní. Podal  som inzerát, že ponúkam svoje služby v oblasti gastronómie a na druhý deň sa mi ozvala jedna pani, že ju moja ponuka zaujala a chce sa so mnou stretnúť. Prišiel som na stretnutie, porozprávali sme sa a potom sa ma opýtala, či by som radšej namiesto brigády nechcel u nich nastúpiť na trvalý pracovný pomer. Ako bonus uviedla okrem priemernej mzdy v danej oblasti aj to, že mi bude platiť odvody z celej sumy a že oni vyplácajú mzdu načas, v danom dohodnutom termíne.

 

Niečo je zhnité v štáte Slovenskom, ak zamestnanca lákame k sebe sľubom dodržovania elementárnych vecí. Ak považujeme za nadštandard to, že vyplatíme mzdu v dohodnutom termíne, ba máme potrebu to navyše dodatočne zmieniť v rozhovore a zdôrazniť. Nestretol som naopak ešte človeka, ktorý by na úvodnom pracovnom pohovore o sebe povedal, že okrem vykonávania pracovnej činnosti,  bude aj do práce chodiť načas. Asi je to pre zamestnávateľa samozrejmosťou, ktorú automaticky predpokladá. Prečo si ale potom myslí, že zamestnanec bude pokladať platenie mzdy načas za nejaký nadštandard?!

 

„Férovosť“. Zmysel pre čestnosť, dodržanie slova, sľubu. Evidentne tá sa vytratila z našich svedomí a ostala možno iba v našom slovníku, keď ju začíname považovať za niečo extra. A pritom stačí tak málo. Ak niečo sľúbim, dodržím to /ak to z nejakých dôvodov nepôjde, zavolám, ospravedlním sa/. Ak niečo nemôžem splniť, nesľubujem to. A teda aj v kontexte zamestnanec-zamestnávateľ by malo platiť automaticky na obidvoch stranách, že to, na čom sa dohodneme, platí. A nevyzdvihovať to ako extra cnosť.

 

P.s.: A argumenty typu že „však všetci klamú a podvádzajú, tak ber ako výhodu, že ja som iný“-tie neplatia. Pretože väčšina nemá automaticky pravdu. Pretože keby ju mala, všetci by sme sa kŕmili asi výkalmi. Však tie miliardy múch, čo ich jedia, sa predsa nemôžu mýliť. :D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?